Hr.LAURI KANERVA (Soome, SV)

 

Lauri Kanerva_2015.jpg

 

 

Soome kohtunik Lauri Kanerva on endine politseikoerte koolitaja, õpetanud Soome Politseikoertekoolis Hämeenlinnas, vastutades jälje- ja pommikoerte koolituse eest. Ta on töötanud politseikoerajuhina aastast 1978 ning võitnud Soome Politseikoerte Meistrivõistlused 1980ndatel viis korda.
Teenistuskoerte kohtunikuõigused omandas Lauri Kanerva aastal 1982 ja SV kohtunikuõigused aastal 1996.Ta on iga-aastaselt hinnanud ja hindab siiani nii Soome Saksa Lambakoerte Ühingu kui ka politseikoerte võistlusi. Käesoleval aastal oli Lauri Kanerva Soome saksa lambakoerte IPO MV A-osa kohtunikuks. 

Ta on osalenud aktiivselt Soome Saksa Lambakoerte Ühingu tegevuses, olnud ühingu allosakondade juhatustes ja Helsingi allosakonna juhatuse esimees. 

Lauri Kanerva endast:

Olen 62 aastane pensionär. Koerad on kuulunud minu ellu nii tööalaselt kui ka erinevate harrastuste kaudu.
Esimese saksa lambakoera võtsin 1974.a. ja paar aastat hiljem sain oma esimese töökoera. Harrastasin sel ajal otsimiskatset (HAKU) ja jälge, 80-ndate aastate alguses keskendusin rohkem kaitsele. Osalesin pidevalt eksamitel ja saingi oma koera töötšempioniks ning häid tulemusi saavutasin ka erinevatel võistlustel, sealhulgas politseikoerte Soome meistrivõistlustel ja Põhjamaade meistrivõistlustel.
Olen aidanud kaasa ka SPL varrukameeste koolitamisel, mis tol ajal arenes väga kiiresti ning varsti saime rühma andekaid ning tegevusele pühendunud varrukamehi.
Praegu on minu harrastuseks spanjelite koolitamine, aga see on juba teine lugu.